XXII Niedziela Zwykła – 01 września 2019

– W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

–  Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

– Jutro rozpoczyna się Nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej w dniu dzisiejszym  o g. 12.00  pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

– I Niedziela m-ca, Adoracyjna, rozpoczniemy o g. 17.30 – zakończymy przed wieczorną Mszą św. Bóg zapłać za dary składane do kosza przed ołtarzem dla potrzebujących w parafii.

– Wtorek dzień modlitw za Zmarłych, g. 18.00 – Różaniec z wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych Wypiszmy imiona Zmarłych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpastersko – Wychowawczej.

– Środa g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– Czwartek I m-ca, na Nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Ministrantów z Rodzicami na rozpoczęcie nowego Roku ministranckiego.

– W czwartek rozpoczniemy odprawianie Nowenny do Krzyża Świętego, jako duchowe przygotowanie do modlitwy Szczecin u stóp Krzyża 14 września.

– I piątek miesiąca, od g.9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami św.; Msze św. z okazją do Spowiedzi św. o g. 7.00; 17.00; 18.30 i 19.30; o g. 18.00 – Nabożeństwo ku czci NSPJ. Po Mszy św. dla młodzieży kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę  o g. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– W piątek na Mszę św. o godz. 19.15 zapraszamy młodzież pragnącą przystąpić do Sakramentu bierzmowania.

– Niedziela przyszła II m-ca, taca budowlana; Na Mszy św. o g. 12.00 – poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 – 10.09.  po Mszy św. wieczornej zapraszamy Rodziców dzieci, które w 2020 roku przystąpią do I Komunii św.

 – W niedzielę 15.09 po Mszy  św. o godz. 10.30 zapraszamy na wykład pod tytułem „Katolik i ochrona środowiska” w świetle Encykliki Laudato Si Papieża Franciszka

– zachęcamy do lektury prasy  katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

– W minionym tygodniu odeszła do Pana

+  Władysława [f] Kibiń l. l. 78; ul. Fieldorfa