XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020

– Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.

Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

– W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

Jutro z racji 24 dnia wspominamy Maryję Wspomożycielkę , na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec.

W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. O g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy małżonków Jubilatów m-ca sierpnia.

W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Na Mszy św. porannej spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– „Zapraszamy do udziału w obchodach 40. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Szczecińskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie rozpoczną się 30 sierpnia o godz. 9.30 Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w kościele pw. św. Stanisława Kostki, przy Pl. Matki Teresy z Kalkuty. Następnie pod bramą Stoczni Szczecińskiej o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa.

–  Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Prośmy Boga o szczęśliwe i bezpieczne powroty.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.

W  minionym  tygodniu odeszła  do Pana:
+ Krystyna Błach l. 61, ul. Rezedowa