XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

 

– Przed nami ostatni tydzień sierpnia dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.

 – Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.

–  Wtorek  24 dnia wspominamy Maryję Wspomożycielkę , na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec.

– W środę  g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych, na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca sierpnia.

– W czwartek ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Odpust w parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej.

– W czwartek Wieczór Uwielbienia o godz. 20.30

– W sobotę na Mszy św. porannej spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

Dożynki Archidiecezjalne w niedzielę, 29 sierpnia br., w parafii  NSPJ w Kołbaczu.

–  Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Prośmy Boga o szczęśliwe i bezpieczne powroty.

Od niedzieli 5.09.2021 pragniemy rozpocząć 33 dniową modlitwę o zawierzenie swojego życia Matce Bożej. Informacje na ulotce przy wyjściu lub na stronie www.oddanie33.pl

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W  minionym  tygodniu odeszli  do Wieczności:
+ Józef Romanowski l. 67, ul. Kasztanowa
+ Teresa Sosnowska l. 67, ul. Maciejewicz, pogrzeb we wtorek
+ Danuta Prokopowicz l. 82, ul. Ku Słońcu, pogrzeb w środę