XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022 r.

– Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

– Od jutra II turnus półkolonii dla dzieci przy naszej parafii.

Grupa ministrantów z Ks. Piotrem wyjeżdża do Gdańska 

– We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

–  w środę   24 dnia wspominamy Maryję Wspomożycielkę, na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec.

– W piątek ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Odpust w parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej.

– W sobotę na Mszy św. porannej spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

Dożynki Archidiecezjalne w niedzielę, 28 sierpnia br., w parafii  św. Jadwigi w Choszcznie.

–  Kończy się powoli  czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Prośmy Boga o szczęśliwe i bezpieczne powroty.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W  minionym  tygodniu odeszli  do Wieczności:

+ Stanisława [f] Mordak l. 87, ul. Fieldorfa

+ Ks. Piotr Szumny SDB l. 54, w parafii naszej pracował w latach 2000 – 2002, pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym w Pile.