XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2017

– Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

– W dniu dzisiejszym Dożynki Archidiecezjalne w Pyrzycach.

– We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

– W środę g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki; na wieczorną Mszę św. zapraszamy Małżonków Jubilatów sierpniowych.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

W pierwszy piątek Msze św. z okazją do spowiedzi 7.00; 17.00; 18.30 i 19.30, g. 18.00 – Nabożeństwo ku czci NSPJ. Od g. 9.00 – odwiedzimy chorych w domach z Sakramentami św., po zakończeniu Mszy św. dla młodzieży kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę przed godz. 14.00.

– Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.

– I sobota m-ca, po mszy św. porannej – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– W sobotę 2 września, pragniemy zorganizować wyjście do kina Helios, na film „ Fatima Ostatnia tajemnica”. Seans rozpocznie się o g. 11.00. Szczegóły i zapisy u x. Rafała.

– Niedziela przyszła będzie Adoracyjną, do kosza będzie można złożyć dary dla potrzebujących w parafii.

Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży zostanie odprawiona w poniedziałek 04.09.2017 o godz. 17.00. Zapraszamy

– prasa katolickiej przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W minionym  tygodniu odeszli do Pana:

+ Jan Dudczak l.74, ul. Ku Słońcu

+ Bernadeta Szymczyk l. 82, ul. Czereśniowa

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.