XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017

– W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową.

– W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył.

Ks. Ireneuszowi dziękujemy za Boże Słowo, przed kościołem można wesprzeć budowę kościoła w Aleksandrowie.

– W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. W tym dniu czcimy Maryję Wspomożycielkę, Na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec.

– W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

Jubileuszowa XXV Myśliborska Piesza Pielgrzymka ze Szczecina odbędzie się w dniach 23 – 25 sierpnia. Przeżywana będzie pod hasłem „Miłosierne dłonie”. Inauguracja pielgrzymki w Sanktuarium M.B. Fatimskiej na Słonecznym o g. 7.00.

W dniach od 24 do 27 sierpnia w Szczecinie, przy Wspólnocie Salezjańskiej na Ku Słońcu 124 odbędzie się kolejna edycja Boskiego Festiwalu. Szczegóły na stronie www.boskifestiwal.pl. oraz ulotkach.

Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających na terenie naszej parafii i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

Dożynki Archidiecezjalne w tym roku 27 sierpnia br. w Pyrzycach, w parafii M.B. Bolesnej.

– Prasa katolickiej przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W minionym  tygodniu odeszły  do Pana:

+ Adam Filon l. 67, ul. Lwowska

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.