XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

– Kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tace jako budowlaną.

– Jutro 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.  W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych. Wraz z tym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. Msze św. według rozkładu niedzielnego.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– W dniach 22-26.08.2022 zapraszamy na II turnus półkolonii. Zapisy w zakrystii lub w Oratorium.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II, a wszystkim wypoczywającym Bożych i bezpiecznych wakacji.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Maria Orlicka l. 69, ul. Ledóchowskiego

+ Walerian Płotnikiewicz l. 86, ul. Europejska

+ Anastazja Cicha l. 96, ul. Rubież, pogrzeb we wtorek