XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

– Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

– Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

– Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

– We wtorek comiesięczna modlitwa za naszych Zmarłych, g.18.00 – Modlitwa z wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych. Wypiszmy Imiona Zmarłych.

–  O g. 18.00 w środę – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca.

I piątek Msze św. z okazją do spowiedzi o 7.00 i 18.30, po Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończmy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Sobota I m-ca, po porannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– W sobotę będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Odpust w parafii Przemienienia Pańskiego.

– Przyszła niedziela Adoracyjna.

– W naszej Wspólnocie pragniemy powitać ks. Mariusz Słomińskiego, który od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna posługę w naszej parafii.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II, a wszystkim wypoczywającym, Bożych i bezpiecznych wakacji.

W minionym tygodniu odeszła do Wieczności:

+ Zofia Droń lat 90 z ul. Litwinowicza