XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021 r.

– „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i Ojczyzny. Pamiętajmy o nich w 77 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

– Niedziela dzisiejsza jest Adoracyjną, rozpoczniemy adorację o g. 17.30, zakończymy przed wieczorną Msza św.

– Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na poszkodowanych w ostatnich ulewach i powodziach.

– Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do grzechu.

– Rozpoczynamy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

– We wtorek comiesięczna modlitwa za naszych Zmarłych, g.18.00 – Modlitwa z wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych. Wypiszmy Imiona Zmarłych.

–  O g. 18.00 w środę – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– I czwartek m-ca, dziękując za Kapłaństwo i Eucharystię, prosić będziemy o nowe powołania do Służby Bożej.

I piątek Msze św. z okazją do spowiedzi o 7.00 i 18.30, po Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończmy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia. W piątek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Odpust w parafii Przemienienia Pańskiego.

Sobota I m-ca, po porannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– Przyszła niedziela taca budowlana.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II, a wszystkim wypoczywającym, Bożych i bezpiecznych wakacji.

W minionym tygodniu odeszli do Wieczności:
+ Janina Gicewicz l.75, ul. Halna pogrzeb we wtorek
+ Roman Dziedzic, l. 66, ul. Łanowa, pogrzeb w środę