XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019

– Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga.

 – W środę o g. 18.00 –  Nowenna ku czci Wspomożycielki. W tym dniu wspominamy Ks. Bosko, ostatni dzień m-c, prosić będziemy o nowe powołania do Służby Bożej. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca lipca.

 – Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

– W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek. W tym dniu dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa i prosimy o nowe powołania do Służby Bożej.

Pierwszy piątek, okazja do Spowiedzi św. , Msze św. o g. 7.00 i 18.30; g. 18.00 – Nabożeństwo ku czci NSPJ. Po zakończeniu Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o g. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W piątek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli.

Pierwsza sobota miesiąca, po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– W sobotę pierwszy w Szczecinie Męski Różaniec. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski na ul. Bogarodzicy. Po Mszy św. procesja Różańcowa. Informatory u ministrantów.

– Niedziela przyszła Adoracyjna; będzie okazja by złożyć produkty do kosza dla potrzebujących w parafii.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

– W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Edward Sołtys l. 96, ul. Wierzbowa, pogrzeb w czwartek

+ Leokadia Rodzeń l. 92, ul. Chobolańska, pogrzeb w piątek