XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021 r.

Przeżywamy w dniu dzisiejszym – I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.

– Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

– Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na poszkodowanych w ostatnich ulewach i powodziach.

– Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników.

– W środę o 18.00 – Nowenna ku czci M. Bożej. Na mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca lipca.

– W czwartek Wieczór Uwielbienia o godz. 20.30.

– W tym roku po raz 37. wyruszy z naszej Archidiecezji Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej: www.szczecinska.pl.

– Sobota ostatni dzień m-ca, wspominamy ks. Bosko, w tym dniu szczególnie pragniemy prosić o nowe powołania do Służby Bożej. Spotkanie Wspólnoty Szkaplerza na Mszy św. o g. 7.00.

1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

– Niedziela przyszła Adoracyjna.

W dniach 15-18.09.2021 pragniemy zorganizować Pielgrzymkę Parafialną do Częstochowy, Krakowa, Łagiewnik, Grodowca. Informacje na plakacie. Zapisy w zakrystii.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

W minionym tygodniu odeszły do Wieczności:
+ Jadwiga Malinowska l. 95, ul. Mikołajczyka
+ Danuta Starsiak l. 69, ul. Ledóchowskiego, pogrzeb w poniedziałek