XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 r.

– Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników.

24 dzień m-ca, na Mszy św. o 10.30 – spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, Zmiana Tajemnic.

– Modlitwą towarzyszymy Ojcu Świętemu Franciszkowi, w kolejne pielgrzymce do Kanady.

  – Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

 – Katedralna wspólnota parafialna, w roku Złotego Jubileuszu utworzenia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz 35. rocznicy apostolskiej wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie i 30-lecia metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie na uroczystości odpustowe św. Jakuba Apostoła, w poniedziałek 25 lipca br. o godz. 18.00.

– Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.

– We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

– W środę o 18.00 – Nowenna ku czci M. Bożej. Na mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca lipca.

– W czwartek Wieczór Uwielbienia godz. 20.30

– 29.07. Parafia św. Jana Bosko organizuje Noc Modlitwy o Błogosławieństwo dla Polski. Informacje na plakatach.

– W sobotę na porannej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– W tym roku po raz 38. wyruszy z naszej Archidiecezji Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Os. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej: www.szczecinska.pl.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

W minionym tygodniu odeszli  do Wieczności:

+ Bohdan Lachowicz l. 85, ul. Dworska

+ Zofia Dołba l. 87, ul. Dworska, pogrzeb we wtorek