XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2017

– Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Dzisiejsza niedziela przykrywa przypadające 23 lipca święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.

 – Jutro   24 dzień miesiąca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, o g. 18.00  Nabożeństwo ku czci Wspomożycielki , 18.30 –  Msza św. ze Zmianą Tajemnic Ż.R.

– W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Uroczystości Odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła   w naszej Katedrze Szczecińskiej. Wydarzeniu temu tradycyjnie towarzyszyć będzie „ Jarmark Jakubowy” .  

Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Każdego roku w tym czasie przeżywamy Tydzień św. Krzysztofa połączony z akcją pomocy Misjonarzom, szczegóły w gablocie. Z racji wspomnienia tego świętego,  pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Poświęcenie pojazdów po porannej i wieczornej Mszy św.

– W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny.

– W środę o g. 18.00 – nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy Jubilatów Małżonków miesiąca lipca.

Wszystkim odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy opieki naszej Patronki Matki Bożej Różańcowej.

Jubileuszowa XXV Myśliborska Piesza Pielgrzymka ze Szczecina odbędzie się w dniach 23 – 25 sierpnia. Przeżywana będzie pod hasłem „ Miłosierne dłonie”. Inauguracja pielgrzymki w Sanktuarium M.B. Fatimskiej na Słonecznym o g. 7.00.

XXXIII Szczecińska Piesza pielgrzymka na Jasną wyrusza 29 lipca. Szczegóły na stronie www.szczecinska.pl.

Dożynki Archidiecezjalne w tym roku 27 sierpnia br. w Pyrzycach, w parafii M.B. Bolesnej.

Parafialny Zespół Caritas zaprasza do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „ Tornister pełen uśmiechu”, dzięki której wspieramy dzieci z potrzebujących rodzin zapewniając dla nich wyprawkę szkolną. Przed kościołem można pobrać pusty plecak, w którym znajduje się lista potrzebnych przyborów szkolnych. Plecaki z zakupionymi artykułami szkolnymi prosimy przynosić w terminie 2 tygodni do zakrystii. W imieniu dzieci za okazane serce i pomoc składamy serdeczne „ Bóg zapłać”

– prasa  katolickiej przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W minionym tygodniu odeszły do Pana :

+ Elżbieta Burzyk l. 67, ul. K. Miarki

+ Elżbieta Knapik l. 58,