XVI Niedziela Zwykła – 22 lipca 2018

– Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy.

 – We wtorek   24 dzień miesiąca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, o g. 18.00  Nabożeństwo ku czci Wspomożycielki, 18.30 –  Msza św. ze Zmianą Tajemnic Ż.R.

– W środę Nowenna ku czci Wspomożycielki. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca lipca.

– W środę 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Uroczystości Odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła   w naszej Katedrze Szczecińskiej.

   Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Każdego roku w tym czasie przeżywamy Tydzień św. Krzysztofa połączony z akcją pomocy Misjonarzom, szczegóły w gablocie. Z racji wspomnienia tego świętego,  pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Poświęcenie pojazdów po porannej i wieczornej Mszy św.

– W czwartek 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny.

Wszystkim odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy opieki naszej Patronki Matki Bożej Różańcowej.

XXXIV Szczecińska Piesza pielgrzymka na Jasną wyrusza 29 lipca. Szczegóły na stronie www.szczecińska.pl.

Parafialny Zespół Caritas  dziękuje za „ Tornistry pełne uśmiechu”, dzięki której wspieramy dzieci z potrzebujących rodzin zapewniając dla nich wyprawkę szkolną.

–  prasa  katolickiej przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W minionym tygodniu odeszli  do Pana:

+ Janina Przeździak l. 83, ul. Karola Miarki

+ Edward Bernatowicz l. 82, ul. Tyniecka