XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2019

– Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy.

 – W środę   24 dzień miesiąca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, o g. 18.00  Nabożeństwo ku czci Wspomożycielki , 18.30 –  Msza św. ze Zmianą Tajemnic Ż.R.

– W  czwartek 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Uroczystości Odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła   w naszej Katedrze Szczecińskiej. Poprzedzone Rekolekcjami Jakubowymi 22 – 24 lipca; Jarmarkiem Jakubowym 26 – 28 lipca. 25 lipca o g. 18.00 Msza św. Odpustowa, której przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga.

   Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Każdego roku w tym czasie przeżywamy Tydzień św. Krzysztofa połączony z akcją pomocy Misjonarzom, szczegóły w gablocie. Z racji wspomnienia tego świętego,  pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Poświęcenie pojazdów po porannej i wieczornej Mszy św.

– W czwartek 25.07 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia od godz. 20.30.

– W piątek 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny.

XXXV Szczecińska Piesza pielgrzymka na Jasną wyrusza 29 lipca. Szczegóły na stronie www.szczecinska.pl.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

W minionym tygodniu odeszli  do Pana:

+ Andrzej Grześkowiak l. 64, ul. Rubież

+ Krystyna Pyclik l. 69, ul. Krakowska

+ Helena Łempicka l. 71, ul. Sądecka

+ Stanisława [f] Czerwińska l. 90, ul. Lwowska, pogrzeb po niedzieli