XVI Niedziela Zwykła – 19 lipca 2020

– Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji.

– W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

–  Tego dnia zapraszamy również na Nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o g. 18.00.

– W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy.

– Piątek 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, na Nabożeństwo i Mszę  św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec.

– W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie w tym dniu o 17.15 – Nieszpory, 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii  po porannej i wieczornej Mszy św.

– W nowym kościele trwa tynkowanie polecamy się  modlitwom parafian, byśmy mogli jak najszybciej powrócić do odprawiania w dużym kościele.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

W minionym tygodniu odszedł  do Wieczności:

+ Stanisław Kuryj l. 68, Rajkowo