XVI Niedziela Zwykła – 18 lipca 2021 r.

– Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji.

– We wtorek kancelaria parafialna jest nieczynna.

–  W środę Nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o g. 18.00.

– W najbliższy czwartek, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

– W piątek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy.

– Sobota 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, na Nabożeństwo i Mszę  św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec.

– W niedzielę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.  Odpust w Katedrze.  W SOBOTĘ 24 LIPCA 2021 O GODZ. 1800 – EUCHARYSTIA WIGILIJNA Z NIESZPORAMI Z UDZIAŁEM SZCZECIŃSKIEJ KAPITUŁY KATEDRALNEJ  LUB

W NIEDZIELĘ 25 LIPCA 2021 O GODZ. 1200 – UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA.

 Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii  po  Mszach  św.  25 lipca 2021  I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, Dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej i św. Jana Pawła II. Odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy ludzkiej dobroci i wstawiennictwa naszej Patronki M.B. Różańcowej.

W minionym tygodniu odszedł  do Wieczności:
+ Andrzej Obrzut l. 75, ul. Krakowska
+ Elżbieta Pyskło – Opala l. 78, ul. Tyniecka, pogrzeb we wtorek
+ Witold Kozłowski l. 85, ul. Poronińska, pogrzeb w czwartek