XV Niedziela Zwykła – 15 lipca 2018

– Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

– Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”. Jutro na Mszę św. wieczorną zapraszamy Wspólnotę Szkaplerza.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– Uroczystości Odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła Patrona naszej Szczecińskiej Katedry 25 lipca. W dniach 20 – 22 lipca Jarmark Jakubowy; 22 – 24 – Rekolekcje Jakubowe.

– 29 lipca wyrusza ze Szczecina Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na stronie WWW.szczecińska.pl, oraz ulotkach wyłożonych w kruchcie kościoła.

–  prasa  katolickiej przed kościołem lub w zakrystii.

– Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

W  minionym  tygodniu odszedł  do Pana:

+ Henryk Wojciechowski l. 82, ul. Krzywa, pogrzeb po niedzieli