XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019

– Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

– Bóg zapłać za ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę jako budowlaną.

Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga z dniem 1 lipca zmienił granice Parafii M.B. Różańcowej i Parafii św. Jana Bosko. Mając na uwadze względy duszpasterskie i prośby samych mieszkańców, po wysłuchaniu zdania zainteresowanych Księzy Proboszczów i Księzy Dziekanów, oraz po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej. Od Parafii MB Różańcowej w Szczecinie odłączam teren ograniczony ul. Derdowskiego [numerami parzystymi od 6 do 8], ul. 26 kwietnia, ul Santocką 39, oraz całą Świerczewską. Tym samym powyższy teren zostaję odłączomy od dekanatu Szczecin-Pomorzany i przyłączony do Dekanatu Szczecin-Pogodno. Wszystkie nieruchomości zabudowane parafii znajdujące się na wskazanym terenie przechodzą do Parafii św. Jana Bosko w Szczecinie.

– Wtorek Matki Bożej Szkaplerznej, na Mszę św. wieczorną zapraszamy Wspólnotę Szkaplerza.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– 29 lipca wyrusza ze Szczecina Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na stronie WWW.szczecińska.pl  i plakatach.

–  zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia. Odpoczywającym na terenie naszej Parafii  nad Odrą i Bałtykiem niech towarzyszy ludzka dobroć i opieka Bożej Opatrzności.

W  minionym  tygodniu odeszli  do Pana:

+ Józef Łyszcz l. 80; ul. Ledóchowskiego

+ Alicja Karwacka l. 68, ul. Cukrowa

+ Janina Piskorz l. 87, ul. Mikołajczyka, pogrzeb we wtorek