XIX Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021 r.

Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej.

– II niedziela miesiąca, Bóg zapłać za ofiary składane na tace jako budowlaną.

– W środę Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych o 18.00.

– W  piątek 13 sierpnia, kolejny w tym roku dzień fatimski, procesję fatimską rozpoczniemy o g. 17.45.

– W sobotę  w liturgii wspominamy  kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

– Przyszła niedziela 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.  W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych. Wraz z tym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

– Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi w poniedziałek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na portalu społecznościowym: www.facebook.com/mysliborska/.

– Zgodnie z tradycją duszpasterską naszej Archidiecezji w ostatnią niedzielę sierpnia organizujemy Dożynki Archidiecezjalne, aby podziękować Bogu za tegoroczne plony. Odbędą się one w niedzielę, 29 sierpnia br., na placu kościelnym parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II, a wszystkim wypoczywającym Bożych i bezpiecznych wakacji.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Leokadia Podomaćko l. 86, Rajkowo