XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę, osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej.

– W środę Nowenna ku czci MB Wspomożenia Wiernych o 18.00.

– W  sobotę, 13 sierpnia, kolejny w tym roku dzień fatimski. Procesję fatimską rozpoczniemy o g. 17.45.

– Niedziela przyszła, taca budowlana.

– 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.  W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych. Wraz z tym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

– Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi we wtorek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na portalu społecznościowym: www.facebook.com/mysliborska/.

– Zgodnie z tradycją duszpasterską naszej Archidiecezji, w ostatnią niedzielę sierpnia organizowane są Dożynki Archidiecezjalne, aby podziękować Bogu za tegoroczne plony. Odbędą się one w niedzielę, 28 sierpnia, we współpracy z Gminą Choszczno, w parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Choszcznie, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II, a wszystkim wypoczywającym Bożych i bezpiecznych wakacji.

W minionym tygodniu odeszli  do wieczności:

+ Zbigniew Pawłowski l. 67, ul. Maciejewicza

+ Tomasz Stefaniak l. 69, ul. Rezedowa

+ Jan Michalczuk l. 85, ul. Santocka

+ Irena Sapieha l. 75, ul. Maciejewicza, pogrzeb we wtorek

+ Roman Jankowski l. 72, ul. Ledóchowskiego, pogrzeb we wtorek

W piątek w wieku 89 lat w parafii św. Jana Bosko zmarł Ks. Stanisław Styrna SDB, były Przełożony naszej Pilskiej Inspektorii, oraz Proboszcz parafii św. Jana Bosko. Pogrzeb  we wtorek, 9 sierpnia, o 12.30 w parafii pw. św. Jana Bosko.