XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017

– Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Kolejny w tym roku dzień fatimski, procesję fatimską rozpoczniemy o g. 17.45.

– II niedziela miesiąca, Bóg zapłać za ofiary składane na tace jako budowlaną.

 – W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Msze św. według rozkładu niedzielnego.  W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

– W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– W dniach 24 do 27 sierpnia zapraszamy, szczególnie młodych na Boski Festiwal, przy Szkołach na Ku Słońcu, szczegóły na ulotkach i stronie www.boski-festiwal.pl

– W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii wygłosi ks. Ireneusz Śliwiński, pracujący obecnie w Aleksandrowie Kujawskim budując kościół. Po Mszy św. ks. Ireneusz zbierze puszkę na ten cel.

– Wszystkim odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy szczególnej opieki naszej patroni M.B. Różańcowej i ludzkiej życzliwości.

– prasa  katolickiej przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

– W minionym tygodniu odszedł do Pana:

+ Stefan Hołowacz l. 76, ul. Cukrowa

+ Rajmund Czarnecki l. 78, ul. Lawendowa

+ Ryszard Suproń l. 67, ul. Bronowicka, pogrzeb w środę

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…