XIX Niedziela Zwykła – 12 sierpnia 2018

– Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

– II niedziela miesiąca, Bóg zapłać za ofiary składane na tace jako budowlaną.

– Jutro 13 sierpnia, kolejny w tym roku dzień fatimski, procesję fatimską rozpoczniemy o g. 17.45.

– We wtorek  w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

– W środę 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według rozkładu niedzielnego.  W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych. Wraz ze środowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

IV Salezjańska Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu 25 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

– Diecezjalne Dożynki 8 września w parafii Narodzenia NMP W Gryfinie.

XXVI piesza pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu 23 – 25 sierpnia br.

– Wszystkim odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy szczególnej opieki naszej patroni M.B. Różańcowej i ludzkiej życzliwości.

–  prasa  katolickiej przed kościołem lub w zakrystii.

– Maryi Wniebowziętej polecamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia.