XIII Niedziela Zwykła – 27 czerwca 2021 r.

– Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

– Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na wakacje dla dzieci, które organizuje Caritas.

– We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Katecheza dla dorosłych we wtorek po Mszy wieczornej g. 19.15 – w małym kościele. Temat: Jak wzmocnić dobre uczynki?

– W środę wspominając ks. Bosko pragniemy prosić o nowe powołania Kapłańskie, zakonne, misyjne i apostolskie; g.18.00 – Nowenna Ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych; na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca czerwca.

– W pierwszy czwartek miesiąca dziękując za Eucharystię i Kapłaństwo, chcemy prosić o nowe powołania do Służby Bożej.

– Msze Święte wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w I piątek o g.7.00 i 18.30. z okazją do Spowiedzi św. Po zakończeniu Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o g. 7.00, po Mszy św. Nabożeństwo I soboty.

– Niedziela przyszła I m-ca, Adoracyjna.

– W dniach 15-18.09.2021 pragniemy zorganizować Pielgrzymkę Parafialną do Częstochowy, Krakowa, Łagiewnik, Grodowca. Informacje na plakacie.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II. Odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy ludzkiej życzliwości i opieki Bożej Opatrzności.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Krystyna Świątek l. 87, ul. K. Miarki
+ Jan Pawlak l. 71, ul. Cukrowa, pogrzeb w piątek
+ Irena Szczepaniak l. 76, Ostoja, pogrzeb we wtorek