XIII Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2022 r.

– Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niedziela dzisiejsza to wielkie Dziękczynienie Bożej Opatrzności Kościoła na Odrą i Bałtykiem za otrzymane łaski w ciągu 50 lat.

 „W duchu serdecznego dziękczynienia za łaskę ustanowienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, którą Papież Paweł VI utworzył z wielkiej gorzowskiej Administratury Apostolskiej bullą Episcoporum Poloniae coetus 28 czerwca 1972 roku, zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystości Dziękczynienia Bogu za 50 lat życia Świętego Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego. Główną Uroczystością obchodów tego Jubileuszu będzie Dziękczynna Msza Święta we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00.

– Rozpoczął się czas wakacyjnego odpoczynku, odpoczywając nie zapominajmy o Bogu. Od jutra pierwsza tura półkolonii w naszej parafii.

– W środę , 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.  Modlitwą w tym dniu wspierajmy ks. Piotra z racji Imienin.

 – Na Mszę św. wieczorną w środę zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca czerwca.

– W czwartek  wspominając ks. Bosko pragniemy prosić o nowe powołania Kapłańskie, zakonne, misyjne i apostolskie.

I piątek m-ca, Msze Święte z okazją do spowiedzi o g.7.00 i 18.30. Po zakończeniu Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o g. 7.00, po Mszy św. Nabożeństwo I soboty.

– „W pierwszą sobotę miesiąca, 2 lipca br. o godz. 11.00, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga dokona koronacji łaskami słynącego Wizerunku Matki Bożej Niepokalanej w Resku. Koronacja ta jest wotum wdzięczności Matce Bożej za 50 lat istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

– Niedziela przyszła I m-ca, Adoracyjna.

– W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 pragniemy podziękować ks. Jarosławowi Klusakowi za lata pracy w naszej parafii, który odchodzi na inną placówkę.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II. Odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy ludzkiej życzliwości i opieki Bożej Opatrzności.

 Święty Michale Archaniele…