XIII Niedziela Zwykła – 2 lipca 2017

– Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Mamy być świadkami miłości miłosiernej, niech to zatem będzie nasza odpowiedź na Chrystusowe wezwanie: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” i na innym miejscu: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Jest ku temu okazja, gościmy ks. Jerzego Glińskiego z Rostowa, mamy okazje pomóc naszym braciom tam nad Donem w dalekim Rostowie.

 

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

Niedziela Adoracyjna, początek g.17.00 , zakończymy przed Mszą św. wieczorną.

– Wtorek dzień modlitw za Zmarłych. g. 18.00 – Różaniec z wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych, wypiszmy imiona Zmarłych.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna do Matki Wspomożenia Wiernych.

I czwartek m-ca, dziękujemy za Eucharystię i kapłaństwo, prosimy o nowe powołania do Bożej Służby. O g. 18.00 – Godzina Święta.

W pierwszy piątek lipca, Msze Święte u nas o g. 7.00 i 18.30; o g. 18.00 – Nabożeństwo ku czci NSPJ; po zakończeniu wieczornej Mszy św. kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o g. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– Przyszła niedziela II m-ca, taca budowlana.

XXXIII Szczecińska Piesza pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Pustowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Inauguracja Pielgrzymki 29 lipca. Szczegóły na stronie www.szczecinska.pl.

– Zapraszamy chętnych do pomocy przy Bodowie nowego kościoła. Każda para rąk mile widziana.

– Prasa katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Aniela Kaczmarek l. 86; ul. Mikołajczyka

+ Leszek Pasławski l. 67, ul. Pomarańczowa

+ Franciszek Kurek l. 73, ul. Harnasiów

+ Bolesława [f] Ziętara l. 74, ul. Poronińska, pogrzeb we wtorek

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.