XIII Niedziela Zwykła – 1 lipca 2018

– Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

Niedziela Adoracyjna, początek g.17.00 , zakończymy przed Mszą św. wieczorną. Bóg zapłać za dary składane do kosza dla potrzebujących w parafii.

– Wtorek dzień modlitw za Zmarłych. g. 18.00 – Różaniec z wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych, wypiszmy imiona Zmarłych.

– W środę o g. 18.00  – Nowenna do Matki Wspomożenia Wiernych.

I czwartek m-ca, dziękujemy za Eucharystię i kapłaństwo, prosimy o nowe powołania do Bożej Służby.

W pierwszy piątek lipca  Msze Święte u nas o g. 7.00 i 18.30; o g. 18.00 – Nabożeństwo ku czci NSPJ;  po zakończeniu  wieczornej Mszy św.  kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o g. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– Przyszła niedziela II m-ca, taca budowlana.

 – XXXIII Szczecińska Piesza pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Pustowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Inauguracja Pielgrzymki 29 lipca. Szczegóły na stronie www.szczecińska.pl.

– Witamy wszystkich odpoczywających na terenie naszej parafii. Życzymy ludzkiej życzliwości i opieki naszej Patronki M.B. Różańcowej.

– Dzieci przy Oratorium przeżyły pierwszy tydzień półkolonii, od jutra drugi tydzień. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają dzieciom  w wakacjach.

– Jak co roku zorganizowana jest akcja „ Plecak pełen uśmiechu”. Osoby , które chciałyby wziąć plecak prosimy o zwrot w tygodni. Dziękujemy już za te , które powaracają.

–  Prasa katolicka  przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W  minionym  tygodniu odeszli do Pana:

+ Jadwiga Myśliwiec l. 94, ul. Harnasiów

+ Rafał Makowski l. 75, ul. Dworska

+ Władysław Tomalski l. 77, Ostoja, pogrzeb w poniedziałek

+ Tadeusz Wójcik l. 76, ul. Maciejewicza, pogrzeb w poniedziałek

+ Wioletta Hermańska l. 52; ul. Wierzbowa, pogrzeb we wtorek