XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 r.

– Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Orszakowi procesyjnemu, dzieciom, oraz wiernym, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała – Bóg zapłać.

– Zgodnie z zapowiedzią przed kościołem zbiórka do puszek na wakacje dla dzieci organizowane przez Caristas naszej diecezji.

– Rozpoczął się czas wakacyjnego odpoczynku, wszystkim życzymy dobrych i spokojnych dni, odpoczywając nie zapominajmy o Bogu. Witamy wszystkich odpoczywających na terenie naszej parafii życząc dobroci i ludzkiej życzliwości.

– Od jutra wakacje w Oratorium dla dzieci pod okiem ks. Rafała. W dniu wczorajszym ks. Marcin wyjechał z ministrantami do Włoch, ks. Proboszcz w lipcu wyjedzie z dziećmi nad morze.

– We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.

– W środę Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– W czwartek Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Swoimi modlitwami obejmijmy obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

– Piątek ostatni dzień m-ca, wspominamy ks. Bosko.

– Sobota I m-ca, po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

– Przyszła niedziela I m-ca, Adoracyjna, do kosza będzie można składać dary dla potrzebujących w parafii.

– W przyszłą niedzielę kazania na Mszach św. wygłosi ks. Jerzy Gliński SDB z Rostowa. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wschód.

– Bardzo serdecznie pragnę podziękować p. Danucie Kryszczyńskiej, która z dniem 1 lipca przechodzi na emeryturę. Dziękujemy za ponad 30 lat pracy i posługi na rzecz naszej parafii.

Niech Pan Bóg wynagrodzi trud posługi i prowadzi każdego dnia a Maryja wyprasza u Syna potrzebne łaski na każdy . Serdeczne Bóg zapłać.

 W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Helena Kłosowska l.88, ul. Braniborska

+ Janina Czarnkowska – Ostrowska l. 91, ul. Chobolańska