XII Niedziela Zwykła – 24 czerwca 2018

– Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

– Zgodnie z zapowiedzią przed kościołem zbiórka do puszek na wakacje dla dzieci organizowane przez Caristas naszej diecezji.

– Jak co roku zorganizowana jest akcja „ Plecak pełen uśmiechu”. Osoby , które chciałyby wziąć plecak prosimy o zwrot w przeciągu dwóch tygodni. Dziękujemy.

– Rozpoczął się czas wakacyjnego odpoczynku, wszystkim życzymy dobrych i spokojnych dni, odpoczywając nie zapominajmy o Bogu. Witamy wszystkich odpoczywających na terenie naszej parafii życząc dobroci i ludzkiej życzliwości.

– Od jutra wakacje w Oratorium dla dzieci.

– Od jutra Msze św. już w starym kościele.

– Przed nami ostatni tydzień nabożeństw czerwcowych; w środę Nowenna ku czci Wspomożycielki. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków  Jubilatów miesiąca czerwca

– W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

– W piątek Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Swoimi modlitwami obejmijmy  obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

– Przyszła niedziela I m-ca, Adoracyjna, do kosza będzie można składać dary dla potrzebujących w parafii.

– prasa katolicka w zakrystii lub przed kościołem.

–  Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

– W minionym tygodniu odszedł  do  Pana:

+ Andrzej Skonieczny l.69; ul. Ku Słońcu