XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019

– Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół Słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.

– Serdecznie witamy ks. Witolda Szulczyńskiego, dziękujemy za świadectwo, Boże Słowo. Wesprzyjmy dzieła salezjańskie, które ks. Witold prowadzi w Gruzji.

– Jesteśmy w Oktawie Bożego Ciała, do piątku włącznie procesje Eucharystyczne. g.18.00 – Litania ku czci NSPJ i procesja wokół kościoła.

– Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę.  Na  Mszę św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec będzie  Zmiana Tajemnic Ż. R.

– Jutro także przypadają imieniny ks. Jan. Solenizant odprawi Mszę wieczorną. Serdecznie zapraszamy

– W środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy Małżonków Jubilatów  m-ca czerwca.

– W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcimy zioła i wianki.

– W czwartek o 20.30 – Wieczór Uwielbienia.

– W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  „Zapraszamy wszystkich do udziału w szczecińskich obchodach Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, w piątek, 28 czerwca br. Uroczysta procesja eucharystyczna rozpocznie się nieszporami w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej o godz. 17.30 i będzie zmierzać do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta odpustowa. Po niej nastąpi Akt oddania  i zawierzenie miasta Szczecina Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.”

– W sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na poranną Mszę św. zapraszamy Wspólnotę Szkaplerza.

– Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

– Wychodząc z kościoła  podpisać poparcie dla Projektu Ustawy  „Stop pedofilii”. Potrzebny będzie numer peselu.

– Oratorium czynne od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do 13:00.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantów i jubilatów tygodnia w sposób szczególny ks. Jana otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy; odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy ludzkiej życzliwości i opieki M.B. Różańcowej.

– W minionym tygodniu odeszła  do  Pana:

+ Czesława [f] Ulman l. 79. ul. Zbójnicka