XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020

– Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze.

– We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

– Środa, 24 dzień m-ca, na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec ze Zmianą Tajemnic.

W środę swoje imieniny obchodzi ks. Jan Darmograj. Solenizant odprawi Msze św. o godz. 18.300. Serdecznie zapraszamy.

– Msza św. dla małżonków  Jubilatów m-ca czerwca wyjątkowo w tym miesiącu w czwartek 25 czerwca.

 – W czwartek wieczór uwielbienia od godz. 20.30

– W sobotę na porannej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– W sobotę 27 czerwca Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga udzieli święceń kapłańskich diakonom  Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Szczecinie, w tym dniu przeżywać będziemy Dziękczynienie w 48 r. utworzenie Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

–  Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach.

– U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

– Pragniemy zorganizować wakacje w ramach naszego Oratorium od 6-31.07. 2020. Informacje w Oratorium i na plakatach.

 – Decyzją ks. Inspektora Tadeusza Itrycha, ks. Rafał został mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Baniach. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Rafałowi za pracę w naszej parafii a podziękowania złożymy w dniu 12.07. na Mszy św. o godz. 10.30.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i jubilatom tygodnia w sposób szczególny ks. Janowi życzymy ludzkiej życzliwości i opieki M.B. Różańcowej.

– W minionym tygodniu odeszła  do  Pana:

+ Jan Orłow, l. 78, ul. Jesionowa

+ Małgorzata Michalczyszyn l. 57, ul. Kasprzaka

+ Grażyna Filipek l. 69, ul. Cukrowa

+ Stanisław Majewski l. 67, ul. Krakowska, pogrzeb w środę

+ Józef Dudkiewicz l. 92, ul. Wierzbowa, pogrzeb w środę