XII Niedziela Zwykła – 20 czerwca 2021 r.

– Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze.

 – Katecheza dla dorosłych we wtorek po Mszy wieczornej g. 19.15 – w małym kościele. Temat: Pismo św. pomaga nam się modlić.

– W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

–  Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. dziękczynna w środę 23.06 o godz. 18.30.

– W środę, na wieczorną Mszę świętą, zapraszamy także ministrantów wraz z rodzinami na zakończenie roku ministranckiego, które będą połączone z obłóczynami.

– Czwartek, 24 dzień m-ca, na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec ze Zmianą Tajemnic.

W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Jan oraz ks. Piotr. Solenizanci zapraszają do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.30

– W sobotę na porannej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

– W tym roku po raz 37. wyruszy z naszej Archidiecezji Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Stepnicy, Szczecina, Stargardu, Choszczna i Bierzwnika. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej: www.szczecinska.pl oraz profilu: facebook.com/szczecinskapielgrzymka. Zapraszamy wszystkich do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę.”

– W dniach 15 – 26 lipca Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza Suwałki – Wilno. Szczegóły na plakatach.

– Decyzją ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi z dniem dzisiejszym zniesiona jest dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i  święta.

 – Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

– W minionym tygodniu odeszli  do  Wieczności:
+ Helena Skibniewska l. 74, ul. Rezedowa