XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

– W miniony czwartek przeżyliśmy Boże Ciało. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzinom, które przygotowały Ołtarze, i wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie całości, Orszakowi procesyjnemu, dzieciom, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Jesteśmy w Oktawie Bożego Ciała codziennie do piątku włącznie o g. 18.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania ku czci NSPJ i procesja wokół kościoła. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcimy wianki.

– We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.

– Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. 22 czerwca w czwartek o g. 17.00 – Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Serdecznie zapraszamy, dzieci, młodzież, Rodziców, Wychowawców, katechetów, by wspólnie dziękować Bogu za Rok pracy.

– W czwartek na 20.30 – zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

– W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. Szczecińskie obchody NSPJ rozpoczną się o g. 17.30 w kościele św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej Nieszporami, skąd ruszy modlitewna procesja do Sanktuarium, gdzie o g. 19.00 – zostanie odprawiona Uroczysta Msza św.

– W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

– 23 czerwca br. Ks. Biskup Jan Gałecki obchodzi 60 r. święceń Kapłańskich. Msza św. Dziękczynna w int. Dostojnego Jubilata zostanie odprawiona 21 czerwca w kościele Seminaryjnym o g. 18.00. Wspierajmy nasza modlitwą Jubilata.

– W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W tym dniu wspominamy Maryję Wspomożycielkę, Żywy Różaniec spotyka się na comiesięcznej modlitwie.

– W sobotę 24 czerwca, swoje imieniny obchodzi ks. Jan. Solenizant odprawi Mszę św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.

– 24 czerwca w Krakowie Święcenia Diakonatu, przyjmie kl. Jarosław Krzysztonek, nasz Parafianin. Modlitwą wspierajmy kl. Jarosława.

– Jak zaważyliśmy zmienia się oświetlenie wewnątrz naszego kościoła. Jeszcze zostaną wymienione pozostałe lampy. Pragniemy podziękować za to serdecznie p. Jerzemu Paryskiemu.

– 25 czerwca wyrusza z Łomianek Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu z intencją „O Zachowanie Bożego Ducha w naszym Polskim Narodzie”. Szczegóły na plakatach.

– XXXIII Szczecińska piesza pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Pustowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Inauguracja Pielgrzymki 29 lipca. Szczegóły na stronie www.szczecińska.pl.

– Prasy katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Halina Kołtun l.66, ul. Bronowicka

+ Krzysztof Skowera l.65, ul. Maciejewicza, pogrzeb w poniedziałek

+ Ks. Czesław Banach SDB l. 84, Proboszcz w naszej parafii w latach 1976 – 1982, pochowany w dniu wczorajszym w Lądzie. Msza św. za ks. Czesława zostanie odprawiona w poniedziałek o g. 18.30 – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.