Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020 r.

–  Przeżywamy dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy zatem cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Jednocześnie uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem , że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas opieką. Msze św. u nas jak w każdą niedzielę. Przez cały miesiąc listopad modlitwa  z wypominkami za zmarłych o g. 18.00; w piątki  Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami. W środy Nowenna ku czci Wspomożycielki. Niedziela Adoracyjna w dniu dzisiejszym, rozpoczniemy o 17.30,zakończymy  modlitwą z wypominkami.

–  Jutro Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza za tych, którzy jeszcze oczekują na to, by dołączyć do grona świętych w niebie. Od dziś do końca listopada możemy zyskać Odpust zupełny przez 8 wybranych przez siebie dni.  Msze św. jutro o 7.00; 9.00;  18.30 w nowym kościele.

Wtorek o 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych.

– I czwartek m-za, na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy ministrantów z Rodzinami. Nie będzie spotkania po Mszy.

– W tym tygodniu I Piątek m-ca, Msze św. z okazją do spowiedzi 7.00;17.00; 18.30,19.30. Chorych  z racji pandemii w domach nie odwiedzimy, w razie potrzeby dzwonić i wówczas odwiedzimy na każde zgłoszenie; po zakończeniu Mszy św. o 18.30 – kolejne Jerycho Różańcowe, w małym kościele, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania w tym tygodniu spotkania w czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej.

I sobota m-ca, po porannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– Przyszła niedziela – taca budowlana.

– Ministranci rozprowadzają znicze. Wesprzyjmy  to dobre  ministranckie dzieło.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

 

W minionym tygodniu  odeszli  do Wieczności:

+ Eugeniusz Legęcki l.89, ul Poronińska

+ Jerzy Dziedzic l.76, ul. Bronowicka, pogrzeb w poniedziałek

+ Jan Senko l. 82, ul. Ku Słońcu, pogrzeb we wtorek

+ Wiesław Jaźwiecki l. 75, ul. Mikołajczyka, pogrzeb w środę