Wszystkich Świętych – 1 listopada 2019

–  Przeżywamy dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy zatem cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Jednocześnie uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem , że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas opieką. Msze św. u nas Jak w każdą niedzielę. Przez cały miesiąc listopad modlitwa  z wypominkami za zmarłych o g. 18.00; w piątki Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami. W środy Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– Dzień dzisiejszy jest I piątkiem m-ca, po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy w starym kościele  kolejne Jerycho różańcowe.

Tegoroczne wypominki roczne rozpoczniemy czytać od 1 niedzieli grudnia. Do końca listopada  wypiszmy imiona zmarłych na wypominki roczne.  

–  Jutro Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza za tych, którzy jeszcze oczekują na to, by dołączyć do grona świętych w niebie. Od dziś do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza, a jutro również kościoła i ofiarować go za naszych zmarłych. Msze św. jutro o 7.00; 9.00;  18.30 w nowym kościele, a w starym będzie trwało nieprzerwanie Jerycho.

– W kruchcie kościoła ministranci rozprowadzają znicze. Wesprzyjmy  to dobre  ministranckie dzieło.