Wniebowzięcie NMP – 15 sierpnia 2021 r.

– Przez dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia.

Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

– Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Szczegółowe na portalu społecznościowym:  www.facebook.com/mysliborska/.

Dożynki Archidiecezjalne w niedzielę, 29 sierpnia br., w parafii  NSPJ w Kołbaczu, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II, a wszystkim wypoczywającym Bożych i bezpiecznych wakacji.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Janusz Kończyk l. 67, ul. Piękna