Wniebowstąpienie Pańskie – 29 maja 2022 r.

– Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32).

– Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Ks. Piotr na Mszy św. o 13.15 – dziękuje za 25 lat Kapłaństwa.

– Jutro rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie. O g. 16.00 – Ks. Biskup Henryk Wejman udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Wspierajmy młodych by wiarę  mężnie wyznawali i według niej żyli.

– W przyszłą niedzielę, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

– Przed nami ostatnie nabożeństwa majowe w tym roku.

– We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

Po Mszy wieczornej katecheza dla dorosłych.

– W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o dzieciach , aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

– Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.

– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy ministrantów z rodzinami.

Pierwszy piątek m-ca, Msze św. z okazją do Spowiedzi o 7.00, 17.00; 18.30 i 19.30.

Od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami; 

Od g. 19.00 – Jerycho Różańcowe;

Pierwsza sobota miesiąca po porannej Mszy św. – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. O 15.00 – zakończenie Jerycha Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– Zapraszamy na Rodzinny Różaniec, który z inicjatywy uczestników Męskiego Różańca, rozpocznie się w sobotę, 4 czerwca br., Mszą Świętą o godz. 7.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie.

– W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Niedziela Adoracyjna. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

–  „W poniedziałek, 6 czerwca br., będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu do Katedry, aby o godz. 18.00 uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Liturgia ta będzie wspólnym dziękczynieniem Bogu za 50 lat naszej Diecezji.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, ks. Piotrowi, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli do Wieczności:
+ Róża Zarębska l. 77, ul. Maciejewicza
+ Bożena Balicka l. 69 ul. Cukrowa, pogrzeb w poniedziałek