Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020

– Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32).

– Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Msza św. w int. Żywego Różańca o g. 10.30.

 Intencja na m-c czerwiec dla Żywego Różańca:

„O ustanie epidemii korona wirusa i opiekę Serca Jezusowego dla naszej Ojczyzny”

– Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach

– Przed nami ostatni tydzień  nabożeństw majowych codziennie o 18.00.

– We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

– W środę o 18.30 – Msza św. w int. Małżonków jubilatów m-ca maja.

– W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie czekamy na beatyfikację.

– W sobotę na Mszy św. porannej spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. W tym dniu na Mszy św. o 10.30 – Ks. Proboszcz Tomasz Motyka będzie dziękował za 25 lat Chrystusowego Kapłaństwa, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

–  W dniu 06.06 zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

– Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie na budowę naszego kościoła.

 – Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Jubilatów i solenizantów,  zawierzamy Maryi Wspomożycielce i wstawiennictwu świętych Patronów.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Waldemar  Nelc l. 62, ul. Ledóchowskiego

+ Henryk Werkowski l. 74, ul. Krakowska, pogrzeb we wtorek