Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023 r.

– Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32).

– Trwamy w Nowennach przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego i przed Uroczystością M.B. Wspomożenia Wiernych.

W dniu wczorajszym kolejna grupa dzieci przystąpiła do I Komunii św. W sobotę o g. 12.00 – Komunia św. Rocznicowa. Próba dzieci rocznicowych w poniedziałek o g. 19.30; Spowiedź w piątek o 19.30.

– Środa 24 maja Uroczystość  M. B. Wspomożenia Wiernych, zapraszamy wszystkie Grupy parafialne, Parafian i czcicieli Maryi Wspomożycielki; Żywy Różaniec jak każdego miesiąca spotkanie ze zmianą Tajemnic.

– W czwartek zapraszamy na Wieczór  Uwielbienia o godz. 20.30

– W piątek Dzień Matki, naszą modlitwą otaczamy wszystkie nasze Mamy.

– Również w piątek, nasza oaza wraz z ks. Dominikiem wyjeżdża do Kawnic, gdzie odbędzie się tegoroczna Centralna Oaza Matka, podczas której jeden z naszych animatorów, Tomek, przyjmie błogosławieństwo animatorskie.

– W sobotę na porannej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– 27 maja [sobota] w Lądzie nad Wartą w naszym Seminarium Święcenia Kapłańskie  5 naszych Współbraci Salezjanów. Modlitwą wspierajmy nowych Kapłanów.

– W przyszłą niedzielę, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne,  spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 – Jubileusz 25 lecie Kapłaństwa Ks. Zbigniewa Adamiaka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– Parafia św. Ap. Piotra i Pawła na Podjuchach w dniach 2 – 10 września organizuje Pielgrzymko – wycieczkę wschodniej i południowej Polski: Podlasia, Zamojszczyzny i Podkarpacia. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła. Pielgrzymkę organizuje nasz parafianin ks. Krzysztof Chrystusowiec.

– Zbliżają się wakacje i jak co roku pragniemy zorganizować półkolonie w dwóch turnusach I turnus w dniach10-14. 07, II turnus 21-25.08. 2023. Zapisy w Oratorium.

– 10 czerwca organizujemy SALEZJAŃSKI FESTYN RODZINNY. W programie: dmuchane zamki, pokaz iluzjonisty, wata cukrowa, grill, gry i zabawy, loteria fantowa. Serdecznie zapraszamy! Szczegółowe informacje na plakatach.

Wszystkich którzy chcieliby pomóc przy organizacji festynu, prosimy o kontakt z ks. Dominikiem, bądź o zostawienie kontaktu w zakrystii czy kancelarii.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odszedł  do Wieczności:
 + Mirosław Kosidło l 61, ul. Łanowa