Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019

– Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj.

– Przeżywamy kolejny raz Święto Dziękczynienia wychodząc z kościoła można złożyć dobrowolne ofiary do puszek na budowę Świątyni Bożej Opatrzności.

– Trwamy w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie w czasie Mszy Świętej.

– Pierwsza niedziela m-ca, Adoracyjna, rozpoczniemy o g. 17.30, zakończymy nabożeństwem o 18.00. Bóg zapłać za dary składane  do kosza dla potrzebujących.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa codziennie o g. 18.00. W środy Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia W.

Ks. Jarosław Klusak w tym roku przeżywa 25 rocznicę Święceń Kapłańskich. W naszej parafii ks. Jarosław odprawi Mszę św. Jubileuszową dzisiaj o g. 13.15. zapraszamy do wspólnej modlitwy Dziękczynnej.

– Jutro o 18.30 – swoją Mszę św. Prymicyjną odprawi u nas ks. Bartłomiej Wacławek z diecezji gdańskiej.

– Wtorek pamiętamy o naszych Zmarłych. 18.00 – Modlitwa za Zmarłych,18.30 – Msza św. Zbiorowa. Wypiszmy Imiona Zmarłych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Liderów Grup Parafialnych.

– W tym tygodniu przypada  I czwartek m-ca. Mszę św. pierwszo- czwartkową odprawi ks. Jakub Marek jako Prymicyjną. Zapraszamy ministrantów wraz z Rodzinami.

I piątek m – ca, okazja do Spowiedzi. Od g. 9.00 odwiedzimy chorych w domach
z Sakramentami. Msze św. 7.00; 17.00;18.30 i 19.30. Po zakończeniu Mszy św. o 19.30 – Kolejne Jerycho różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– W przyszłą niedzielę taca budowlana.

– Przyszła niedziela Uroczystość  Zesłania Ducha Świętego. Mszę św. o 10.30 odprawi ks. Dariusz Siek, który przed laty pracował w naszej parafii a w tym roku obchodzi 25 r. Święceń Kapłańskich.

– Wspólnota oazowa zaprasza dzieci po I Komunii św. oraz młodzież gimnazjalną i licealną na 15 dniowe rekolekcje wakacyjne. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Jarosława.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Jubilatów i solenizantów, ks. Jarosława zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.