Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018

– Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy Zesłania Ducha Świętego. Codziennie  modlitwy  nowenny  do Ducha Świętego w czasie Mszy św. wieczornej.

– Po Mszy św. o 10.30 –  zapraszamy na koncert naszego chóru .

13 maja wspominamy M.B. Fatimską, procesja fatimska o 17.45.

– W dniu wczorajszym dzieci przystąpiły do I Komunii św., w dniu  dzisiejszym o 15.00 – Msza św. Dziękczynna za Dar I Komun i św. Biały tydzień do piątku włącznie dzieci przychodzą na g. 17.00.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– W przyszłą niedzielę o g. 15.00 – Komunia św. rocznicowa. Spotkanie z Rodzicami dzieci rocznicowych odbędzie się 15 maja we wtorek o g. 19.15 w starym kościele.

– W środę 16 maja  modlitwą otoczmy  Księdza Arcybiskupa  Andrzeja Dzięgę, który w tym dniu obchodzi swoje Imieniny.

– Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

– Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe codziennie o g. 18.00; dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki i piątki na 17.00.

– Przyszła niedziela Uroczystość  Zesłania Ducha Świętego.

  – Prasa katolicka  przed kościołem lub w zakrystii.

– Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Anna Walczak l. 71, ul. Cukrowa

+ Teresa Pol l. 81, ul. Brzozowa

+ Aniela Nowak l. 85, ul. K. Miarki

+ Alina Michałowska l. 93, ul. Gruszkowa, pogrzeb w czwartek

+ Edward Klimowicz l. 90, ul. Lwowska, pogrzeb po niedzieli.