VIII Niedziela Zwykła – 3 marca 2019

– Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

– Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o 17.30 – zakończymy przed wieczorną Msza św.

– Bóg zapłać za dary składane do kosza dla potrzebujących w parafii.

– Jutro w liturgii czcimy św. Kazimierza Królewicza.

– Wtorek modlitwą ogarniamy Zmarłych, 18.00 – Modlitwa za Zmarłych; 18.30 – Msza św. Zbiorowa, wypiszmy Imiona Zmarłych.

– Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o g. 7.00; 9.00; 17.00; 18.30 i 19.30. Kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– Podobnie jak w poprzednich latach na czas Wielkiego Postu będą rozdawane  zdrapki  z zadaniami na każdy dzień. Zadania będą do wzięcia od Środy Popielcowej.

Drogi Krzyżowe w piątki Wielkiego Postu odprawiane będę: dorośli po porannej Mszy św. i o g. 18.00; dzieci g. 17.00; młodzież 19.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele W. Postu o g. 17.45.

– 7 marca swoje Imieniny obchodzi Ks. Proboszcz Tomasz Motyka, Solenizant odprawi Mszę św. o g. 18.30 – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencjach Solenizanta. Tego dnia przypada I czwartek m-ca, zapraszamy Ministrantów z Rodzinami.

– Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Modlitwą wspierajmy Kobiety by dobrze realizowały swoje powołanie.

 – W sobotę 9 marca o godz. 16.00 próba dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz świadków.

– Zwolniły się 3 miejsca na Kolonie w Ustrzykach . Informacje w Oratorium.

– Przyszła niedziela taca budowlana.

– Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia , życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W  minionym  tygodniu odeszli do Pana:

+ Zofia Bochnacka l. 92. ul. Radomska

+ Zdzisław Mazur l. 68, ul. Rezedowa