VIII Niedziela Zwykła – 27 lutego 2022 r.

– Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

– Nie ustawajmy w modlitwie o pokój i zakończenie wojny na Ukrainie. Wychodząc z kościoła do puszki można złożyć dobrowolne ofiary na Caritas, która pomaga poszkodowanym przez wojnę. O g. 18.00 dzisiaj zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o zakończenie wojny.

– Chcemy serdecznie podziękować p. prof. Aleksandrze Satkiewicz-Parczewskiej i Jej zespołowi za projekt i wykonanie witraża nad chórem, a Chórowi Parafialnemu za sponsorowanie.

– Jak widać z renowacji wróciła figura Matki Bożej Fatimskiej. W maju na rozpoczęcie wieczorów fatimskich pragniemy nałożyć Matce Bożej Koronę Fatimską. Módlmy się, abyśmy mogli doczekać tego dnia.

– Jutro po Mszy wieczornej spotkanie Rady duszpastersko – wychowawczej.

– We wtorek rozpoczynamy miesiąc marzec poświęcony Świętemu Józefowi; u nas dzień modlitw za Zmarłych, o 18.00 modlitwa za Zmarłych z Wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych; po Mszy wieczornej – katecheza dla dorosłych.

– Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 2 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o g. 7.00; 9.00; 17.00; 18.30 i 19.30. Kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– Podobnie jak w poprzednich latach na czas Wielkiego Postu są rozdawane  zdrapki  z zadaniami na każdy dzień. Zdrapki są wyłożone na regale  przy prasie.

Drogi Krzyżowe w piątki Wielkiego Postu odprawiane będę: dorośli po porannej Mszy św. i o g. 18.00; dzieci g. 17.00; młodzież 19.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele W. Postu o g. 17.45.

I czwartek m-ca, zapraszamy Ministrantów z Rodzinami.

I piątek Msze św. Z okazją do spowiedzi 7.00; 17.00; 18.30; 19.30; od 9.00 odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami; od 19.00 – kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką.

I sobota po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– Niedziela przyszła Adoracyjna.

– W marcu z 12 na 13 całodobowa Adoracja o nowe powołania do służby w Kościele. Już dzisiaj zachęcamy by wybrać sobie dowolną godzinę i ofiarować w tej intencji. Włączmy się Rodzinami we wspólną modlitwę. Zapisy w zakrystii.

– Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej przy Ku Słońcu zapraszają na Dzień Otwarty w sobotę 5 marca w go. 10.00 – 13.00. Więcej informacji na plakatach.

– Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

  – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,  życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W  minionym  tygodniu odeszli do Wieczności:
+ Adam Dreher l. 84, ul. Dworska
+ Jerzy Pietrzykowski l. 68, ul. Fieldorfa
+ Tadeusz Janik l. 73, ul. Bronowicka, pogrzeb w poniedziałek
+ Jan Szczyrba l. 67, ul. Brzozowa pogrzeb we wtorek