VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020

– Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

– Jutro 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, Żywy Różaniec spotyka się na comiesięcznym spotkaniu ze Zmianą Tajemnic; o 18.00 – Nabożeństwo ku czci Wspomożycielki.

– Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym nowym kościele o g. 7.00; 9.00; 17.00; 18.30. 19.30. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W Popielec obowiązuje post ścisły. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

– Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki  po porannej Mszy św. o 17.00; 18.00 i 19.30, w najbliższy piątek Drogi Krzyżowe pragniemy ofiarować w intencjach Przebłagania Boga za grzechy Ludzi Kościoła w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem;  oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o g. 17.45.

– Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w środę o g.18.00; na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca lutego.

– W czwartek o 20.30 – Wieczór Uwielbienia.

– Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkania w czwartek lub piątek.

– Sobota ostatni dzień m-ca, wspominamy Ks. Bosko, w tym dniu pragniemy modlić się o nowe powołania do Służby Bożej. Na Mszy św. porannej spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.

– Niedziela przyszła Adoracyjna, będzie okazja do złożenia darów dla potrzebujących.

– Zachęcamy do ofiarowania 1% na rzecz naszego Oratorium.

– Parafia w Dębnie organizuje wyjazd do Fatimy informacje na plakacie i u ks. Proboszcza.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

 W minionym  tygodniu odszedł do Wieczności:

+ Tadeusz Sokołowski l. 87, ul Braniborska