VII Niedziela Zwykła – 20 lutego 2020 r.

– Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna).

– Witamy w naszej  Wspólnocie Współbraci z naszego Seminarium Lądzkiego, dziękujemy za wspólną modlitwę i Świadectwo.

–  We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele. Po Mszy wieczornej katecheza dla dorosłych.

– Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w środę o g.18.00; na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca lutego.

– W czwartek 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, na nabożeństwo i Mszę św. Wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec, Zmiana Tajemnic; o 20.30 – Wieczór Uwielbienia.

– Sobota Na Mszy św. porannej spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

Gościć będziemy w przyszłą niedzielę autora Rymowanych Ewangelii i Biblijnych opowieści p. Romana Kempińskiego  zwanego Romcio Tomcio, który będzie przedstawiał książki  dla dzieci i najnowszą o Abrahamie. Po Mszy św. jest możliwość zakupienia tych książek z podpisem autora.

– W marcu z 12 na 13 całodobowa Adoracja o nowe powołania do służby w Kościele. Już dzisiaj zachęcamy by wybrać sobie dowolną godzinę i ofiarować w tej intencji. Zapisy w zakrystii.

– Zachęcamy do ofiarowania 1% na rzecz naszego Oratorium.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

 

 W minionym  tygodniu odeszli do Wieczności:

+ Maria Buśko l. 91, ul. Wierzbowa

+ Tadeusz Roszkowski l. 79, bezdomny

Wieczny odpoczynek racz  zmarłym  dać  Panie