VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 r.

– Dzieci i młodzież w naszym regionie, rozpoczynają drugi tydzień zimowego odpoczynku, w minionym tygodniu w Oratorium dzieci przeżyły półkolonie- ferie, ministranci wrócili z odpoczynku we Wrocławiu. Wszystkim, którzy pomogli dobrze wykorzystać ten czas z serca dziękujemy.

Bóg zapłać za ofiary składane do puszek po Mszy św. dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

– Rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

– Przed nami kolejny czas Wielkiego Postu, który rozpoczniemy w  Środę Popielcową. Msze św. u nas z posypaniem głów popiołem o 7.00; 9.00; 17.00; 18.30; 19.30. w tym dniu obowiązuje Post Ścisły.

– W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w środę o g.18.00; na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca lutego.

– Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. – W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej [w piątek] dla dzieci o g. 17.00, dla młodzieży o g. 19.30 i dla dorosłych po zakończeniu porannej Mszy św.  i o g.  18.00. W  niedziele Wielkiego Postu o g. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane w czasie Gorzkich Żali na tacę, przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.  Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jak ogłaszaliśmy w tym roku w naszej parafii przeżywać będziemy Misje parafialne w dniach 12 – 19 marca.

– W piątek 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, na Mszę św. Wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec, Zmiana Tajemnic.

– 24 lutego to 1 rocznica agresji Rosji na Ukrainę, prośmy o jak najszybsze zakończenie tej bezmyślnej wojny i pokój tam i dla całego świata.

– Pierwszy piątek w  nadchodzącym Wielkim Poście to dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego.

– Sobota Na Mszy św. porannej spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– Osoby dorosłe, które chciałyby przyjąć Sakrament Bierzmowania, prosimy o zgłoszenia do końca lutego w zakrystii lub w kancelarii.

– Oratorium w tym tygodniu czynne od godz. 10.00 – 14.00. Zapraszamy

– W dniach 24-29.07 pragniemy zorganizować Pielgrzymkę Parafialną na Podlasie. Informacje na półce obok gazet a  zapisy w Oratorium.

– Jak każdego roku od Środy Popielcowej zapraszamy do korzystania z Zdrapki czyli 40 kroków w Wielkim Poście.

– Trwa czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym i istnieje możliwość przekazania 1,5% podatku na organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy, aby przekazać tę część podatku na rzecz naszej parafii. Z tyłu kościoła są wyłożone ulotki, które pokazują jak tego dokonać. Ta informacja znajduje się także na naszej stronie internetowej.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i jubilatom tygodnia Dobrodziejom materialnym i Duchowym życzymy obfitych Bożych darów i opieki naszej Matki Bożej Różańcowej i św. Jana Pawła II.

 

Modlitwa w intencji Misji

Święty Michale Archaniele….