VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

– W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi.

– Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

– Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

– Bo zapłać za ofiary składne na tacę jako budowlaną.

– Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w środę o g 18.00.

– Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku będzie zdrapka na Wielki Post.

– W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o g. 7.00;9.00;17.00;18.30;19.30. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.

– Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkania w czwartek lub w piątek po wieczornej Mszy św.

– We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej po Mszy św. porannej, 17.00; 18.00 i 19.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o g  17.45  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

– Zwolniły się miejsca na kolonie letnie w dniach 28.06.10.07.2021.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,  życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Sylwester Rakowski l. 70, ul. Maciejewicza