VI Niedziela Zwykła – 12 lutego 2023 r.

Ostatnie dni świat doświadczony jest cierpieniem niekończąca się wojna na Ukrainie i w innych regionach świata, a w minionym tygodniu straszliwe trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii, nie zapominajmy o tych, którzy cierpią, a tych którzy zginęli polecajmy Bożemu Miłosierdziu. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu.

– W naszym regionie rozpoczął się czas zimowego odpoczynku, od jutra w Oratorium ferie  półkolonie od godz. 9.00, a ministranci z Ks. Dominkiem wyjeżdżają do Wrocławia.

– We wtorek wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

– We wtorek wspominamy Świętych Cyryla i Metodego patronów Europy; Patronów sąsiedniej parafii, suma Odpustowa w kaplicy przy Drodze do Rajkowa  o g. 19.00.

– Bóg zapłać za ofiary składne na tacę jako budowlaną.

– Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w środę o g 18.00.

– W tym roku parafia nasza przeżywać będzie Misje Parafialne w czasie Wielkiego Postu   w dniach 12-19 marca . Prośmy Ducha Świętego o dobre przeżycie tych Świętych dni.

– W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,  życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Czesław Krzywoń l.72, ul. Płocka
+ Teresa  Dobosz l. 90, ul. Jesionowa