VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018

– Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

– Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Sakrament Chorych w tym roku udzielimy w czasie rekolekcji wielkopostnych w marcu.

Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tace jako budowlaną.

Szczere podziękowanie  Panom, którzy w piątek pomogli w przetransportowaniu ławek do nowego kościoła z Berlina.

– W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o g. 7.00; 9.00; 17.00; 18.30 i 19.30. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.  Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

– Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątek po porannej Mszy św.17.00; 18.00 i 19.30; a Gorzkie Żale w niedzielę 17.45.

– 17 lutego Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium NMP Fatimskiej na Słonecznym. Szczegóły na plakacie. Osoby wybierające się prosimy o kontakt po Mszy w zakrystii.

– Wspólnota Oazowa zaprasza dzieci po I Komunii św. oraz młodzież gimnazjalną i licealna na Rekolekcje wakacyjne. Cena za 17 dni 670 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Rafała

– w dniach od 1 do 3 czerwca 2018 r. odbędzie się w Szczecinie Zjazd Dużych Rodzin, którego organizatorem jest Związek Dużych Rodzin „ Trzy Plus” przy współudziale Miasta Szczecin, oraz Kurii Metropolitalnej Szczecińsko – Kamieńskiej. W związku z tym wydarzeniem będziemy zwracać się do diecezjan o pomoc w udzieleniu noclegu rodzinom przybyłym na to spotkanie. Osoby, które chciałyby przyjąć rodziny prosimy o zabranie ulotek wyłożonych w kruchcie K – ła, lub na stronie www.zjazd.3plus.pl. Kto może prosimy o włączenie się w to wydarzenie.

– Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.