VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019

W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

– W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

 – Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

– Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

– W środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy małżonków Jubilatów m-ca maja.

– W czwartek o 20.30 – Wieczór Uwielbienia.

– W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu szczególnie prosić będziemy o nowe powołania do służby Bożej i rozpoczniemy Nowennę przez Zesłaniem Ducha św.

– Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi jako że I sobota m-ca, nabożeństwo po porannej Mszy św. i  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o g 18.00.

– W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Niedziela Adoracyjna. Do kosza będzie można złożyć produkty dla potrzebujących.

Ks. Jarosław KLusak w tym roku przeżywa 25 rocznicę Święceń Kapłańskich. W naszej parafii ks. Jarosław odprawi Mszę św. Jubileuszową 2 czerwca o g. 13.15. zapraszamy do wspólnej modlitwy Dziękczynnej.

– „Zapraszamy wszystkich na Forum Charyzmatyczne, które odbędzie się

w Netto Arena w Szczecinie od 31 maja do 2 czerwca br. W programie

ewangelizacyjnym będzie m.in.: słuchanie Słowa Bożego, Msze Święte, różaniec

i adoracja. Do udziału w Forum są zaproszeni wszyscy, także rodziny z dziećmi.

Chórzyści Chóru Parafialnego serdecznie zapraszają Parafian, byłych członków Chóru i sympatyków, dnia 2 czerwca o g. 10.30 na Mszę św. i koncert z okazji X-lecia działalności.

– W dniach od 1 do 5 lipca, oraz od 8 do 12 lipca pragniemy zorganizować dwa turnusy półkolonii letnich dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje i zapisy w Oratorium od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 19.00. Zapraszamy.

– Zwolniły się 3 miejsca na kolonie w Ustrzykach Dolnych w dnach 23.06-06.07.2019. Informacje u ks. Tomasza lub w Oratorium.

– Wspólnota oazowa zaprasza dzieci po I Komunii św. oraz młodzież gimnazjalną i licealną na 15 dniowe rekolekcje wakacyjne. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Jarosława.

– Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

-Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:

+ Maria Kawka- Sobecka l. 97, ul. Wierzbowa, pogrzeb we wtorek